Antalya’da İnşaat Firması
LETONYA KONSOLOSLUĞU

Letonya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu Antalya

Görev bölgesi Antalya, Muğla, Burdur, Isparta, Denizli olan Letonya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Nurdan Aslı Ulukapı’ nın konsolosluk hizmetleri şirketimizin adresinde verilmektedir. Letonya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevre illerde ikamet eden ya da geçici süreyle bulunan Letonya uyruklu vatandaşların Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğinin 24 Nisan 1963 tarihli Viyana Sözleşmesi hükümlerine göre konsolosluk işlerini yürütmektedir. Bu işlemler genellikle doğum, evlilik, ölüm, adli vaka, pasaportunu kaybetmiş vatandaşların yurtdışına çıkış belgelerinin düzenlenmesi, mağdur olmuş Letonya vatandaşlarına resmi olarak yardım edilmesi ve bunun gibi ihtiyaç duyulan her türlü konsolosluk hizmetlerini fahri olarak sağlamaktadır. Ayrıca iki ülke arasında ilişkilerin ticari, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesini sağlamak Antalya’daki Letonya Fahri Konsolosluğunun görevleri arasındadır.

Letonya Cumhuriyetine gitmek isteyen Türk vatandaşlarına vize fahri konsolosluktan verilmez. Online randevu uygulaması ve gerekli evraklar konusunda bilgilendirme yapılabilir. Letonya Cumhuriyeti Avrupa birliği üyesidir ve schengen vize uygulamasına tabidir. Vize işlemleri büyükelçilik tarafından Ankara’da yapılmaktadır.

Letonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği
Reşit Galip Caddesi No:95 G.O.P
Çankaya ANKARA

Tel : 0312 405 6136
Fax : 0312 405 6137
embassy.turkey@mfa.gov.lv

Letonya Cumhuriyeti vize başvuruları sadece randevu ile kabul edilir. Vize randevusu için VFS Global web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Büyükelçilik milli bayramlarda kapalıdır.

Letonya Cumhuriyeti Milli Bayramlar listesi

1 Ocak Yeni Yıl
* Paskalya Arifesi, Paskalya
1.Mayıs İşçi Bayramı
4.Mayıs Özgürlük Günü
23.Haziran Ligo Bayramı ( Yaz Gündönümü )
24.Haziran Jani Bayramı ( Yaz Gündönümü )
18.Kasım Bağımsızlık Günü ( 1918 )
24.25.26 Aralık Noel Bayramı ( Kış Gündönümü )
31. Aralık Yılbaşı

Çaybaşı Mahallesi 1375. Sokak No 7/2 Muratpaşa 07100 Antalya
+90 242 311 6 333 PBX     info@nirvana-insaat.com