Antalya’da İnşaat Firması
KONUT KREDİSİ


Nirvana İnşaat firmasından projeden taksitle satılık daire almak çok kolay ve avantajlı bir yatırımdır. Konut Kredisi kullanmadan taksitli satış imkanlarından faydalanabilir, projenin ilerleyişine göre kişiye özel ödeme seçenekleri ile konut satın alabilirsiniz.

Zira Nirvana İnşaat yapmakta olduğu konut projeleri için kendi kredi sistemini geliştirmiştir. Projeden Satılık Daireler için genellikle % 50 peşin geri kalan bakiye inşaatların teslim tarihine dek eşit ödeme aralıklarıyla aylık olarak ödenmesini öngörür. Bununla birlikte yatırımcıların kendi özel ödeme koşullarına göre de ödeme planı yapılabilmektedir. Bankalardan ve çeşitli kredi kurumlarından konut kredisi kullanmak için, söz konusu gayrimenkulün inşaatının bitmiş ve Yapı Kullanım İzni (Genel İskan) alınmış olması gereklidir. Konut kredisi ile satılık daire alırken, kredi kullanmak istediğiniz gayrimenkulün piyasa değeri bankanın kendi göndereceği eksper aracılığı ile belirlenir. Genellikle belirlenen bu değerin %80 ine kadar konut kredisi kullanma imkanı vardır. Ancak yabancı uyruklularda kredi miktarı ekspertiz bedelinin %50 si civarındadır. Kullanacağınız konut kredisinin miktarına ve geri ödeme süresine göre değişmekle birlikte son günlerdeki konut kredisi faiz oranı %0,8 oranındadır.

Nirvana İnşaat’a ait olan ve projeden satılık daireler için faizsiz (%0) taksitle ödeme avantajından faydalanabilirsiniz. Faizsiz konut kredi sistemi ile emlak satın alma yalnızca şirketimize ait konutlar için geçerli olup, üretmekte olduğumuz konut projelerimizi inşaat aşamasında satmak amacıyla uygulanmaktadır. Bu sayede yatırımcılar, hem uygun fiyatla satışa sunulan konut ve daireleri satın alabilecek, hem de ödemelerini inşaat süresi tamamlanana kadar yayma imkanı bulacaklardır.

Yapı kullanım izni (Genel İskan) olan gayrimenkuller için 120 ay ve daha uzun vadede konut kredisi kullanmak mümkündür. Konut kredisi faiz oranları, taksit hesaplama, kredi başvuru süreci, vb. gibi konut finansmanı ile ilgili sorularınız için çalışmakta olduğumuz seçkin kurumlar olan Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası veya Denizbank tan ilgili görevlilerle görüşmeler ayarlanacaktır.

Konut Kredisi Kullanmak için Gerekli Belgeler;

Bankalar tarafından konut kredisi almak için kredi başvurusunda bulunanlardan istenen belgeler aşağıda sıralanmıştır;

Başvuru Formu

Öncelikle başvuru formu başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanacak.

Kimlik / Pasaport

Nüfus Cüzdanı/Ehliyet/Pasaport (T.C Kimlik numarası ile) Yabancı uyruklular için pasaport un noterden tercümesi, vergi numarası.

Tapu

Satın alınacak konut’un tapu fotokopisi yada tapu kayıt sureti

Adres Bilgisi

İkamet Belgesi, son aya ait ödenmiş telefon, elektrik, su faturası

Gelir Beyanı

Çalışanlar için son 6 aylık maaş bordrosu, yada şirket yetkilisinden imzalı maaş yazısı. İşverenler için yetki belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, son 3 yıllık bilanço, vergi levhası, faaliyet belgesi.

Başkaca varlıkların veya gelirlerin beyan edilebilmesi için ilgili belgeler (tapu, kira kontratı, banka hesap cüzdanı, araç ruhsatı, başkaca geliri belgeleyen evraklar vb.)

Çaybaşı Mahallesi 1375. Sokak No 7/2 Muratpaşa 07100 Antalya
+90 242 311 6 333 PBX     info@nirvana-insaat.com