Antalya’da İnşaat Firması
KONUT SİGORTASI


Sahibi olduğunuz ya da yeni aldığınız ve tapusunu üzerine tescil ettirdiğiniz konut veya gayrimenkulü sigortalatmak emniyetinizin için gereklidir. Konut sigortası yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biride isteğe bağlı olarak binanıza ve eşyalarınıza ait ek teminatlardır. Genellikle sigorta şirketlerinin ortak olarak teminat altına aldıkları yangın teminatıdır ki bu yangın, yıldırım ve infilaka dayalı olarak oluşan zararları güvence altına alır. Sigorta yaparken teminatları ve bu teminatların sizleri nelere karşı koruduğunu bilmek hakkınızdır. Konut sigortanızın kapsamını ek teminatlarla genişleterek daha fazla riskleri güvence altına alabilirsiniz. Bununla birlikte ek teminatlarınızın sayısına göre sigorta poliçenizin yıllık ödeme tutarı değişiklik arz edecektir. Konutunuzun bulunduğu bölgenin genel şartları göz önüne alınarak ek teminatlarınızı kendiniz belirleyiniz. Örneğin eviniz kar yağmayan bir bölgede ise kar ağırlığı teminatı yaptırmanız yersiz olacaktır. Yada kiracı iseniz bina teminatı ödemek istemeyebilirsiniz ve bu durumda sadece eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Eşyalarınızı tam olarak güvence altına almak istiyorsanız, poliçe yaptırmadan önce evinizde bulunan tüm eşyanın maddi değerleri ile birlikte bir listesini yapmanızı ve listede yer alan toplam eşya değerini sigortacınıza bildirmenizi tavsiye ediyoruz. Sigorta poliçenizde bulunması gereken diğer ek teminatların listesini aşağıda görebilirsiniz.

» Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve bu hareketlerden kaynaklanan hasarlar.
» Sel, Su Baskını; nehir, dere, taşkını, sel suyu ve aşırı yağıştan kaynaklanan hasarlar
» Dahili Su Baskını; su tesisatının patlaması, kırılması tıkanması, donması sonucu meydana gelen hasarları kapsar ve bu teminat önemlidir.
» Cam Kırılması; Cam, ayna, separatör vb gibi evde bulunan cam eşyanın kırılması
» Hırsızlık; Çalınan eşya ve hırsızın eşyaya ve binaya verdiği hasarları kapsar.
» Ferdi Kaza; Sigortalının risk adresinde, meydana gelen bir kaza sonucunda ölmesi halinde lehtarı, sakat kalması halinde kendisinin poliçe kapsamında hak edeceği tazminatları kapsar.
» Fırtına; Rüzgarın ve fırtınanın sürüklediği şeylerin çarpması sonucu oluşan hasarlar
» Yer Kayması; binanın bulunduğu arazinin kayması sonucu oluşacak hasarları kapsar.
» Araç Çarpması; Hava ve kara araçlarının çarpması sonucu sigortalı konuta verdiği zararları kapsar.
» Deprem ve Yanardağ Püskürmesi; Deprem ve yanardağ püskürmesi sonucu teminat altına alınan değerlere vereceği zararları kapsar. Deprem durumunda Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) öncelikle kendi limitleri dahilinde ödeme yapar. Bu limitleri aşan kısım için isteğe bağlı konut sigortasının ek teminatında bina ve eşyalar için beyan edilen değer üzerinden ödeme yapılır.
» Alternatif İkamet Değişikliği; Sigortalanan evin hasar görmesi durumunda bu hasarların onarım işlemeleri süresince başka bir yere taşınmak zorunda kalan sigortalının diğer konutu kullanma maliyetlerini kapsar.

Çaybaşı Mahallesi 1375. Sokak No 7/2 Muratpaşa 07100 Antalya
+90 242 311 6 333 PBX     info@nirvana-insaat.com